HYKKER Vision 180 – Czyli test projektora za 200zł!

mde

O projektorze HYKKER Vision 180 i jego młodszym bracie HYKKER Vision 130 swego czasu było dosyć głośno, a to za sprawą ich sprzedaży w sklepach sieci Biedronka. Jakiś czas temu nawiedziła mnie chęć oglądania filmów nocą na wyjazdach. Wtedy to właśnie wpadłem na pomysł sprawdzenia jednego z produktów producenta z Biedronki. Było warto? SPRAWDŹMY TO!

 

200zł – czy to wystarczy?

Nasz rzutnik jest dosyć lekki oraz może pochwalić się kompaktowymi rozmiarami. Należy jednak podkreślić, że wykonano go z tworzywa sztucznego, choć całkiem niezłej jakości.

 

Produkt legitymuję się następującymi złączami: 1 x HDMI, 2 x USB 2.0, 1 x VGA, 1 x słuchawkowe, 1 x AV;

 

Do zestawu Chińczycy dołączają pilota, baterię, nakładkę na “szkiełko” z przodu oraz przejściówkę z AV na chinch. Nie uświadczymy niestety w zestawie kabla HDMI (po części jest to zrozumiałe patrząc na cenę).

 

Pilot obecny w zestawie nie grzeszy funkcjonalnością choć umożliwia kontrolę nad podstawowymi możliwościami urządzenia. 

 

 

Na urządzeniu mamy możliwość ustawienia ostrości oraz kąta nachylenia. Należy jednak podkreślić, że wraz ze wzrostem wartości kąta nachylenia boki obrazu wyraźnie tracą na ostrości.

 

 

Oprócz pilota rzutnik posiada panel na górze obudowy umożliwiający swobodne poruszanie się po menu. Ponadto posiada 2 diody LED, z czego jedna sygnalizuje zasilanie,a druga stan pracy projektora.

 

W jakich zastosowaniach Vision 180 spisze się najlepiej?

Już na wstępie producent chwali się przekątną obrazu do 180′ oraz Kontrastem  1800:1. Nie jest to co prawda imponujący wynik, pamiętajmy jednak że testowane urządzenie wycenione zostało na około 200 złotych.

W moim przypadku projektor świetnie spełnia rolę kina nocnego w domowych warunkach. Trochę gorzej sprawdza się w wyświetlaniu małych tekstów. Podczas dnia da się dostrzec obraz z projektora, ale jakość tego obrazu pozostawia wiele do życzenia.

Tani vs drogi – Vision 180 vs EP-W04

Aby ukazać jaka różnica dzieli Hykkera a urządzenie kilkukrotnie droższe postanowiłem dołączyć do recenzji również małe porównanie. Porównajmy więc Epsona EB-W04 do bohatera dzisiejszej recenzji. 

 

Porównajmy sobie specyfikację techniczną obydwu urządzeń:

HYKKERPARAMETR:EPSON
1800:1Kontrast15000:1
30000hCzas pracy lampy5000h
110 lmJasność lampy3000 lm
1,52 kgWaga2,4kg
800×480Rozdzielczość1280×800
1x HDMI, 1x VGA
2x USB, 1x AV,
1x Jack 3,5mm
Złącza wewnętrzne1x HDMI, 1x VGA,
2x USB, 1x S-Video,
1x Jack 3,5mm,
DodatkiObsługa Wi-Fi4

Oba urządzenia porównałem ze sobą robiąc prosty test – wyświetlanie obrazu z małą czcionką. Epson poradził sobie z tym zadaniem w większości bezproblemowo, natomiast HYKKER – różnica jest widoczna gołym okiem, należy jednak pamiętać że mówimy o sprzęcie za około 200 złotych. Cena jest tutaj decydującym czynnikiem więc jeśli weźmiemy ją pod uwagę okazuję się że Hykker nie wypada aż tak źle. 

 

Podsumowanie – warto?

HYKKER Vision 180 mile mnie zaskoczył. Jest on mały, lekki i prosty w obsłudze. Wystarczy wyposażyć się w statyw i można wygodnie korzystać z projektora. Największą wadą jest jednak wentylator który jest wyraźnie słyszalny. O ile w ciągu dnia nie powinno to specjalnie przeszkadzać o tyle wieczorem może być to dość irytujące. Podsumowując jeżeli masz do wydania 200 złotych i szukasz tego typu urządzenia przy czym jesteś świadom kompromisów jakie niesie tak niski budżet, Hykker sprawdzi się doskonale. 

ZALETY:WADY:
Niska cenaGłośny wentylator
Niewielka wagaSłaba jasność lampy
Kompaktowe rozmiary
Żywotność lampy
(przynajmniej na papierze)
Pilot

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: