LG XBOOM Go PK3 – Muzyki nigdy za wiele

Po raz kolejny gościmy na łamach naszej redakcji głośnik mobilny. Tym razem prosto od Koreańskiego producenta – LG XBOOM Go PK3. Najtańszy model z całej serii XBOOM Go wprowadzonych na rynek. Ale czy to oznacza, że najgorszy? Zapraszam do lektury.

Wstęp

Jak już wspominałem, testowany przez nas model jest najniżej w stawce. Oznacza to również tyle, że jest tym najtańszym. Głośnik wbrew pozorom nie należy do małych. Jego rozmiary są całkiem pokaźne, na wyposażeniu znajdziemy 2 przetworniki oraz dwa radiatory pasywne, które przynajmniej w teorii, mają poprawić brzmienie niskich częstotliwości. Zanim jednak przejdziemy do dalszej części recenzji zapoznajmy się ze specyfikacją.

  • Moc wyjściowa: 16 W
  • Kodeki: apt-X, AAC
  • Czas pracy na baterii: 12 godzin
  • Wodoodporność: IPX7
  • Łączność: Dual Play, Aktywacja głosem, Multi Bluetooth, Telefon głośnomówiący
  • Wymiary ( Szer.Wys.Głęb . ,mm ): 182 x 82 x 82

Konstrukcja oraz jakość wykonania

Jak już wspominałem głośnik nie należy do najmniejszych. Nie jest również najlżejszy. Wyposażony jest w dwa przetworniki ukryte za metalową kratką oraz dwa radiatory pasywne po obu bokach głośnika. Na górnej jego części znajdziemy komplet przycisków służących do obsługi głośnika zaś z tyłu pod dość grubą zatyczką, znajdziemy złącza w tym USB-C oraz Jack 3,5 mm. Pomimo zastosowania tworzywa sztucznego bohater dzisiejszej recenzji jest na prawdę dobrze wykonany.

Jestem pewny, że przypadkowy upadek nie powinien zrobić na nim większego wrażenia. Konstrukcja jest także okraszona certyfikatem IPX7, a więc jest odporny na zachlapania. Nie mam w zwyczaju tego sprawdzać ale podczas ostatniego grillowania na działce zdarzyło się go przypadkiem zalać. Nie wpłynęło to w żaden sposób na jego pracę.

Brzmienie

I tutaj dochodzimy do meritum testu. Czyli jak brzmi LG XBOOM Go PK3? odpowiedź brzmi: zaskakująco dobrze! Nie brakuje mu ani średnicy, ani góry. Bas jak na stosunkowo niewielkie rozmiary radzi sobie wyjątkowo dobrze, pasma idealnie ze sobą współgrają, dźwięk ma odpowiednią separację. Opcja “Enhanced Bass” istotnie poprawia dynamikę oraz brzmienie tonów niskich. Na najwyższych poziomach głośności daję się we znaki dominacja tonów wyższych nad niższymi, jednak nawet najwyższy poziom głośności nie sprawia, że głośnik szczególnie traci na jakości dźwięku. A trzeba przyznać że poziom głośności wystarczy, by rozkręcić małą, działkową imprezę (sprawdzone w boju 😉 ).

Bateria

I tutaj LG należy pochwalić, ponieważ głośnik osiąga nawet więcej niż zadowalające rezultaty. Przy pełnej głośności był w stanie wytrzymać około 7 godzin pracy. To bardzo dobry wynik, zejście z głośnością kilka oczek w dół owocowało wydłużeniem wyniku do ponad 12 godzin. Tutaj absolutnie należą się gromkie brawa.

Podsumowanie

Głośnik stanowczo niedoceniony na rynku tego typu urządzeń. Można go dostać już od 200 złotych, w tej cenie oferuje bardzo dobrą jakość dźwięku, wysoki poziom głośności, dobrą jakość wykonania oraz świetną baterię. Próżno szukać podobnych możliwości w tym budżecie u konkurencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: