Android Auto 10.5 dostępne do pobrania. Sprawdź, jak zaktualizować swoje oprogramowanie

Android Auto 10.5 dostępne do pobrania. Sprawdź, jak zaktualizować swoje oprogramowanie

29 września 2023 Wyłączono przez Natalia Pawlak

Google udostępniło najnowszą wersję Android Auto, oznaczoną numerem 10.5, która obecnie trafia do użytkowników. Mam nadzieję, że tym razem aktualizacja nie przyniesie nowych problemów, choć niestety, jak zawsze, nie można być pewnym. Warto jednak wspomnieć o pewnym obejściu, jeśli nowa wersja nie jest jeszcze dostępna w Google Play.

Warto zauważyć, że nadzieje co do braku nowych błędów są uzasadnione, biorąc pod uwagę częste problemy z oprogramowaniem Google skierowanym do kierowców. Czasami wydaje się, że firma nie przykłada należytej uwagi do kontroli jakości.

Pomijając jednak kwestie błędów, na razie nie słyszymy o problemach z Android Auto 10.5. Miejmy nadzieję, że sytuacja się nie zmieni. Co jednak przynosi ta aktualizacja? Niestety, Google nie dzieli się zbyt wieloma szczegółami na ten temat.

Firma z Mountain View tradycyjnie nie zdradza wszystkich zmian w Android Auto. O wyjątkach możemy mówić tylko w przypadku większych aktualizacji, które wprowadzają istotne zmiany. W innym przypadku musimy polegać na społeczności, by odkryła nowości. Obecne informacje sugerują, że tym razem zmiany są głównie „pod maską”. To może oznaczać, że Google skupiło się na usuwaniu błędów i wprowadzaniu drobnych poprawek. Istnieje także możliwość, że dokonano zmian w kodzie, przygotowując oprogramowanie do nowych, większych funkcji planowanych na przyszłość.

Ostatnio informowaliśmy o otwarciu Android Auto na nowe kategorie aplikacji. Google zapowiedziało, że użytkownicy będą mieli dostęp do aplikacji WebEx od Cisco i Zoom.

Jeśli chodzi o instalację Android Auto 10.5, warto zauważyć, że aktualizacja jest udostępniana stopniowo. Nie wszyscy użytkownicy mogą mieć dostęp od razu, a proces ten może potrwać kilka tygodni, zgodnie z informacjami serwisu Autoevolution. Alternatywnie, można skorzystać z ręcznego pobrania pliku APK i zainstalowania go samodzielnie, choć trzeba pamiętać, że taka czynność jest zawsze związana z ryzykiem i powinna być wykonywana ostrożnie.