Smartfony Samsunga otrzymają Androida 15. Wśród modeli znajdują się nieoczekiwane niespodzianki.

Smartfony Samsunga otrzymają Androida 15. Wśród modeli znajdują się nieoczekiwane niespodzianki.

19 lutego 2024 Wyłączono przez Katarzyna Kowalik

Samsung ogłosił plany aktualizacji swoich smartfonów do najnowszego systemu Android 15. Choć lista konkretnych modeli nie została jeszcze ujawniona, można przypuszczać, które urządzenia otrzymają tę aktualizację na podstawie dotychczasowej polityki firmy.

Kryteria wyboru urządzeń do aktualizacji do Androida 15 są stosunkowo proste. Pierwszym kryterium jest fakt, że każdy model, który został wydany z Androidem 13, otrzyma aktualizację. Samsung tradycyjnie zapewnia co najmniej dwie duże aktualizacje systemowe dla swoich urządzeń.

Po drugie, modele flagowe oraz średniej klasy, które mają być wspierane przez cztery lata, począwszy od Androida 11 lub nowszego, również otrzymają Androida 15. Dodatkowo, urządzenia wydane po premierze systemu/interfejsu One UI 7.0 w 2024 roku będą miały preinstalowanego Androida 15. Warto zauważyć, że lista ta nie jest ostateczna i może ulec zmianie w zależności od typowego harmonogramu aktualizacji urządzeń Samsunga.

Na liście potencjalnych kandydatów do otrzymania Androida 15 znajdują się modele z różnych serii, takie jak Galaxy S, Galaxy Z, Galaxy A, Galaxy Tab oraz Galaxy M. Wśród nich znajdują się zarówno flagowce, jak i modele średniej klasy, co sugeruje, że Samsung planuje szeroką aktualizację swojego portfolio urządzeń.

Należy jednak pamiętać, że ostateczna lista modeli otrzymujących Androida 15 może się różnić od podanych powyżej, a decyzje dotyczące aktualizacji będą podejmowane zgodnie z polityką firmy i typowym harmonogramem aktualizacji.