UE pyta Apple, dlaczego zablokowali konto dewelopera Epic Games

UE pyta Apple, dlaczego zablokowali konto dewelopera Epic Games

8 marca 2024 Wyłączono przez Agnieszka Kowalewska

Jak pamiętacie, pod koniec stycznia Apple ogłosiło swoje zaangażowanie w przestrzeganie Aktu o Rynkach Cyfrowych, pozwalając na trzecie sklepy z aplikacjami na iOS dla użytkowników z UE. Epic Games planowało wydać mobilną wersję Epic Games Store na urządzenia Apple, aby przywrócić Fortnite na iOS. Chociaż Apple zatwierdziło nowe konto dewelopera Epic Games w lutym, od tego czasu zostało ono usunięte.

Epic Games twierdzi, że powodem może być publiczna krytyka Apple przez Tima Sweeney’ego dotycząca monopolistycznej pozycji producenta iPhone’a i jego niechęć do stawienia czoła konkurentom.

Ponieważ cała sytuacja z banem wydaje się niesprawiedliwa, Epic Games poinformowało Komisję Europejską o ostatnim problemie.

Według najnowszych raportów, europejski regulator planuje zbadać usunięcie konta dewelopera Epic Games na iOS, aby ustalić, czy Apple złamało prawa UE. Komentując sprawę dla TechCrunch, rzecznik UE podzielił się, że „zażądali dalszych wyjaśnień w tej kwestii od Apple na mocy DMA.”

Thierry Breton, komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego, również skomentował spór i wezwał deweloperów do dzielenia się swoimi opiniami na temat przestrzegania przepisów przez strażników bram przez Twittera.

Na razie Apple nie skomentowało jeszcze sytuacji.

Dołączcie również do naszej platformy 80 Level Talent oraz naszego kanału na Telegramie i śledźcie nas na Instagramie, Twitterze i LinkedInie, gdzie dzielimy się analizami, najnowszymi wiadomościami, wspaniałymi dziełami sztuki i więcej.