Campfire celuje w Apple Vision Pro po silnym wzroście na Meta Quest

Campfire celuje w Apple Vision Pro po silnym wzroście na Meta Quest

12 czerwca 2024 Wyłączono przez Karolina Kaczmarek

Campfire został wydany na Meta Quest pod koniec 2023 roku, a baza klientów wzrosła ponad pięćdziesięciokrotnie od tamtej pory. Startup przypisuje ten wzrost poprawie użyteczności w porównaniu z poprzednimi urządzeniami. Oferując bardziej intuicyjny interfejs i zaawansowane funkcje, Campfire zdobyło zaufanie i uznanie wśród użytkowników na całym świecie.

Obecnie Campfire ogłasza natywną wersję aplikacji dla Apple Vision Pro, która ma zostać wydana tej jesieni. Ta wersja ma na celu wykorzystanie zaawansowanych możliwości sprzętu Apple, oferując użytkownikom jeszcze bardziej płynne i realistyczne doświadczenia. Współpraca przestrzenna, jaką umożliwia Campfire, zyskała na popularności, szczególnie wśród firm, które potrzebują efektywnych rozwiązań do pracy zdalnej i hybrydowej.

„Kolaboracja przestrzenna to przełomowa zdolność, która była obiecywana przez długi czas, ale nigdy nie została dostarczona. Meta Quest 3 zdefiniował punkt zwrotny dla adopcji headsetów w przedsiębiorstwach, a klienci są podekscytowani możliwościami, jakie daje Apple Vision Pro,” powiedział Jay Wright, CEO Campfire, w przygotowanym oświadczeniu. „Naszym celem jest dostarczenie narzędzi, które nie tylko zwiększają efektywność, ale także inspirują do tworzenia innowacyjnych rozwiązań.”

Campfire jest również dostępny na iPada, PC i Maca, co umożliwia użytkownikom korzystanie z platformy na różnych urządzeniach i systemach operacyjnych. Platforma wymaga subskrypcji i oferuje bezpłatne oraz płatne plany dla firm każdej wielkości. Dzięki elastycznym opcjom subskrypcji, Campfire jest w stanie dostosować się do potrzeb zarówno małych startupów, jak i dużych korporacji.

Czym jest Campfire?

Campfire to innowacyjna platforma do współpracy, która pozwala na ładowanie modeli CAD do rzeczywistości mieszanej i wspólne ich oglądanie. Startup opisuje Campfire w następujący sposób: „Zamiast podróżować i wysyłać sprzęt na spotkania, rozproszone zespoły mogą współpracować, używając cyfrowych modeli 3D fizycznych produktów, urządzeń i środowisk, jakby siedziały wokół nich. Campfire obsługuje ponad 40 typów modeli CAD/3D i pozwala użytkownikom współpracować z komputerów stacjonarnych, tabletów i nowej generacji urządzeń do przetwarzania przestrzennego.”